| четврток, 6 декември 2018 |

Калиопи меѓу граѓаните: Мора да пратиме порака надвор дека Македонија е мирољубива земја

И Калиопи денеска се приклучи на протестниот марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Пејачката од Скопје порача дека мора да пратиме порака до сите надвор од Македонија дека ова е мирољубива земја.

-Мојата професија не се знае никогаш каде ќе ме однесе, но моето срце е секогаш тука и со овој народ, поинаку не може да биде. Инаку се друго веќе имам кажано во моите песни и секако допрва ќе кажам, но ова што е најважно е да пратиме порака до сите надвор од Македонија дека ова е мирољубива земја и дека секој еден кој ја љуби својата земја тука е добредојден и благословен, истакна Калиопи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top