| четврток, 6 декември 2018 |

„Република“ ги демантира грубите лаги и невистини што денеска беа изнесени од портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов

demant-Silegov-republika-740

Во врска со обвинувањата од страна на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов изнесени во изјава за медиуми, а во врска со наводни приходи од Владата на РМ, Прва Република ДООЕЛ Скопје најостро реагира и ги демантира ваквите тврдења. Шилегов изнесе груби лаги и невистини на непостоечки приходи кои беа искористени во конотација да се наруши угледот и имиџот на медиумот. Прва Република ДООЕЛ бара од СДСМ, но и од сите медиуми кои ја пренесоа изјавата да го објават демантот во целост и да се извинат за изнесените лаги.

За изнесените невистини од страна на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов , Прва Република ќе поднесе соодветна пријава пред надлежните органи. Во исто време, против Шилегов и медиумите што ја пренесоа информацијата ќе биде поднесена соодветна пријава и за противзаконско објавување на лични податоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top