| четврток, 6 декември 2018 |

Објавена книга раскази од Благоја Иванов

Издавачката куќа „Слово“ од Скопје ја објави книга раскази од Благоја Иванов, насловена „Птиците од дворот“.

– Книгата говори за луѓе, најчесто од нашето поднебје, околу кои се плетат различни приказни, интимни исповеди, случки од катадневието, а напати станува збор за настани од минатото време, возбудливи, убави, но и непријатни, соопшти издавачот за новата книга на Благоја Иванов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top