| четврток, 6 декември 2018 |

Шилегов ја откажал посетата во Будимпешта

Градоналачникот на Град Скопје Петре Шилегов ја откажал посетата на Будимпешта која била закажан за 22 ноември, пишува „Независен“.

На средбата која била закажана претходно, требало да разговараат и разменат искуства за урбанизам.

Откажување на средбата е поради последните настани поврзани со поранешниот премиер Никола Груевски, кој побара политички азил од Унгарија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top