| четврток, 6 декември 2018 |

Хуманитарен настан: Донирајте за Сара Настеска во зоолошка

Во Зоолошка градина-Скопје денеска ќе се одржи хуманитарен настан за малата Сара Настеска од Охрид, на која итно и е потребна трансплантација на коскена срж.

Од 12.00-15.00 часот посетителите ќе имаат можност да се дружат и забавуваат со Дизни ликовите Мики и Мини Маус, а при тоа и да донираат за Настеска.

Во Зоолошката градина неколку денови ќе бидат поставени кутии за донации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top