| четврток, 6 декември 2018 |

Плукнати на мама и тато: Како изгледаат децата на познатите светски ѕвезди (ФОТО)

За американскиот Ден на ќерките, глумицата Гвинет Полтроу на Твитер објави фотографија на која позира со 14-годишната Епл Мартин, ќерка од бракот со британскиот пејач Крис Мартин, инаку фронтмен на „Колдплеј“.  Покрај Епл, тие го имаат и 12-годишниот Моузес.

Сличноста на Гвинет со нејзината ќерка отвори интересна тема, како изгледаат децата на познатите светски ѕвезди:

Макс и Ема, близнаците на Џенифер Лопез и Марк Ентони денес имаат 10 години.

 

View this post on Instagram

 

My babies aren’t babies anymore… but they are still my babies #coconuts #foreverlove❤️♥️♥️♥️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Џесика Алба е мајка на три деца. Нејзината прва ќерка Онор има 10 години, додека Хевен е родена во 2011 година.

 

View this post on Instagram

 

My babies all grown 💔 😫#5thgrade #2ndgrade #schoolsbackinsession #babygirls

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

Синот Хејс го доби лани.

Натали Портман ги има 7-годишниот син Алеф и ќерката Амалија која наскоро ќе полни 2 години.

Меган Фокс има три сина со сопругот Брајан Остин Грин. Најстариот е шестгодишниот Ноа.

 

View this post on Instagram

 

Crazy how good looking he is

A post shared by Brian Austin Green (@arent_you_that_guy) on

Синот Боди го добија во 2014 година.

 

View this post on Instagram

 

Bodhi: Stunner. Clown. Unicorn.

A post shared by Megan Fox (@meganfox) on

Синот Џерни наполни две години.

 

View this post on Instagram

 

#mood

A post shared by Megan Fox (@meganfox) on

Мила Кунис и Ештон Кечер ја добија ќерката Вајар во 2014 година.

Beverly Hills, CA – *EXCLUSIVE* – Ashton Kutcher reps the Chicago Bulls as Mila Kunis and the kids sport pajamas as they grab breakfast on their Sunday morning. The group look happy on their morning together as they head back to their ride after the quick morning stop.
Pictured: Ashton Kutcher
BACKGRID USA 23 SEPTEMBER 2018
USA: +1 310 798 9111 / [email protected]
UK: +44 208 344 2007 / [email protected]
*UK Clients – Pictures Containing Children
Please Pixelate Face Prior To Publication*

Синот Димитри им се роди пред две години.

EXCLUSIVE: Ashton Kutcher makes running errands with his son Dimitri a blast. The happy pair were seen running errands in Studio City and Ashton was seen tossing his little guy in the air. at one point, he tossed him so high he nearly hit the ceiling. Ashton and Dimitri were all smiles and laughs. 01 Aug 2018 Pictured: Ashton Kutcher and Dimitri Kutcher. Photo credit: Snorlax / MEGA TheMegaAgency.com +1 888 505 6342

Хали Бери ја доби ќерката Нала со моделот Габриел Обри во 2008 година.

Beverly Hills, CA – Halle Berry visits the dentist’s office in Beverly Hills with her daughter Nahla and son Maceo. The Kingsman star keeps in casual in baggy jeans and sandals, while carrying a umbrella and holding her kids hands.
Pictured: Halle Berry, Maceo Robert Martinez, Nahla Ariela Aubry
BACKGRID USA 13 MARCH 2018
BYLINE MUST READ: GAMR / BACKGRID
USA: +1 310 798 9111 / [email protected]
UK: +44 208 344 2007 / [email protected]
*UK Clients – Pictures Containing Children
Please Pixelate Face Prior To Publication*

Татко на нејзиниот син е францускиот актер Оливер Мартинез. Макео се роди во 2013 година.

 

View this post on Instagram

 

When your not so little boy takes YOU for a ride!

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Мила Јовович има две ќерки, единаесетгодишната Евер…

И тригодишната Дешиел.

 

View this post on Instagram

 

I hope everyone is having as much fun as Smush this weekend! Happy Saturday!! #ladiary

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Дениз Ричардс има две ќерки со Чарли Шин. Сем е родена во 2004 година

Лола, пак, една година подоцна.

 

View this post on Instagram

 

Lola & Lily Memorial Day Classic #LAEC 2nd Place!

A post shared by Denise Richards (@deniserichards) on

Ќерката Елоиз, Ричардс ја посвои како бебе во 2011 година.

 

View this post on Instagram

 

My baby’s first day of kindergarten!!! #eloise

A post shared by Denise Richards (@deniserichards) on

Гвен Стефани има три сина, од кои најстариот е 12-годишниот Кингстон.

 

View this post on Instagram

 

#growingup ❤️ gx

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) on

Зума е роден 2008.

 

View this post on Instagram

 

Merry Christmas✝️ 🎄🎁 thank u for an amazing year ❤️️🙏🏻 #weirdos #loveuguys Gx

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) on

Најмладиот, Аполо, има 4 години.

Pictured: Gwen Stefani, Apollo Mandatory Credit ?? Broadimage Singer Gwen Stefani displaying a platinum blonde style and son Apollo is Los Angeles ***SPECIAL INSTRUCTIONS*** Please pixelate children’s faces before publication.*** 3/6/18, Beverly Hills, California, United States of America Broadimage Entertainment Los Angeles 1+ (310) 301-1027 New York 1+ (646) 827-9134 [email protected] http://www.broadimage.com. 06 Mar 2018 Pictured: Gwen Stefani, Apollo. Photo credit: Broadimage / MEGA TheMegaAgency.com +1 888 505 6342

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top