| четврток, 6 декември 2018 |

Голема полициска акција, „падна“ познат охридски бизнисмен

Голема полициска акција се случи рано изутрина на територијата на Охрид.

Четири лица се во притвор, а едно во бегство поради фалсификување на патни исправи. Еден од притворените е и познат охридски бизнисмен, на кој му е одземено и луксузно возило, марка Мерцедес.

Извршенои се и претреси во охридското село Велгожда. Приведените лица фалсификувале патни исправи и визи за Америка и Канада.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top