| четврток, 6 декември 2018 |

За да не бегаат, скопската ЗОО постави нова ограда кај крокодилите

Откако мажјакот крокодил завчера побегна од своето живеалиште, се поставува нова ограда во скопската Зоолошка градина.

Крокодилот избегал и преспал во езерото на патките. Тоа не било првпат, како што велат од Зоолошката градина.

Во вторникот вечерта крокодилот Ганко избегал од живеалиштето и влегол во езерото кај патките. Бил најден во езерото со патките во средата наутро, кога вработените дошле на работа и потоа повторно бил вратен во своето живеалиште.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top