| четврток, 6 декември 2018 |

Голем пожар кај Марков Манастир

Шумски пожар со голема брзина потпомогнат од ветeрот веќе еден час се шири во регионот помеѓу скопските села Варвара и Марков Манастир, објави „Слободен печат“.

Пожарот е пријавен од локалните жители и се чека да интервенира противпожарната служба. Огнената линија се шири долж планината кон блиските села.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top