| четврток, 6 декември 2018 |

Mицкоски денеска на Водно, утре на марш во Кичево (ФОТО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и членот на Извршниот комитет на оваа партија, Владимир Нелоски и денеска се искачија на врвот на Водно.

Мицкоски и Нелоски го искористија убавото време и се искачија на планината Водно до Милениумскиот крст. Ваквата активност на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ станува редовна пракса, тој слободното време од викендите често го користи за искачување до Водно.

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи протестен марш во Кичево

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top