| четврток, 6 декември 2018 |

Сите заминаа во Грција: Врие од автомобили на ГП Богородица

Утринава редици автомобили се забелжливи на граничниот премин Богородица за излез од државата .

Според податоците на АМСМ на граничните премини Богородица и Табановце се чека од 15-30 минути.

Летните одмори и денеска ќе бидат причина за подолги задржува на границата кон соседна Грција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top