| четврток, 6 декември 2018 |

Оние кои не се изгубија кај чочек тунелот, влегоа во Грција!

Викендов Македонија се испразни. Празникот на трудот 1 мај се паѓа во вторник, па многумина си го споија со викендов и добија 4 слободни денови, кои најголем број од нашите граѓани решија да ги поминат во соседна Грција. Утринава на граничнот премин Богородица забележана е голема колона на возила кои брзаа да ја напуштат државава. Се разбира до Грција можеа да стигнат само оние кои не се изгубија кај чочек тунелот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top