| четврток, 6 декември 2018 |

„Проаква“ достави повисоки сметки за вода во Охрид: Реагираат револтираните раѓани

Покачувањето на сметките за вода во Охрид удрија по џебот на граѓаните. Сметките кои пристигнаа за јануари ги демантираа директорот, Градоначалникот и медиумите кои објавуваа лажни вести дека водата ќе поевтини, а револтираните граѓани реагираат до претпријатитето МЈП ПРОАКВА.
-Здраво, од Проаква, за 10 м/ вода за декември платив 380 денари, за 10м/3 вода за јануари добив сметка 521 денар, значи поскапување 141 денар, па сега шу прајме поздрав, пишува револтираиот граѓанин.

сметка за декември

сметка за јануари

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top