| четврток, 6 декември 2018 |

Граничните премини кон Грција се отворени, сообраќајот нормализиран

Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 часот, а штрајкот на граничниот премин Меџитлија траеше до 5 часот утринава.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот на патиштата низ државата утринава се одвива по наместа влажни коловози.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top