| четврток, 6 декември 2018 |

Фудбалерот Хаџија доби син

Ова се првите фотографии на малиот Омар Хаџија, кој се роди на 27 април. Првенчето на мама Ида и тато Дестан Хаџија, фудбалерот на ФК „Македонија Ѓорче Петров“, на свет го донесе д-р Златко Палчевски.

Дали малиот Омер ќе биде фудбалер како тато, останува времето да покаже.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top