| четврток, 6 декември 2018 |

Познаник ја силувал креаторката Верица Ракочевиќ

Креаторката Верица Ракочевиќ преживеала ужасно искуство кое ја прогонува целиот живот. Мајката на Елена Кариќ, која се најде на насловните страници на весниците кога медиумите ја открија нејзината афера со Марија Шерифовиќ, уште како тинејџерка, на 18 години, била силувана од познаник, пишува Курир, но засега не открива повеќе детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top