| четврток, 6 декември 2018 |

Јовановски: Цаневска ја злоупотребува општина Центар за лични интереси

Новинарот Борјан Јовановски, меѓу најгласните поддржувачи на опозициската СДСМ,  јавно преку социјалната мрежа „Фејсбук“ распали по поранешната негова колешка Катерина Цаневска, која сега е портпарол на градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски.

borjan-kateЈовановски преку статус на „Фејсбук“ директно ја обвини Цаневска дека ја злоупотребува Општина Центар за свои лични интереси и воедно ја повика да престане да го прави тоа.

Од досегашните коментари под неговиот статус може да се процени дека на пошироката јавност не ѝ е познато за што точно станува збор, но со сигурност може да се каже дека продолжуваат превирањата и несогласувањата во опозицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top