| четврток, 6 декември 2018 |

Русокосата надеж на српската политика (фото)

Новата надеж на српската политичка сцена е студент по медицина, фитнес првак и член на Социјалистичката партија на Србија. Маја Павловиќ (23), во ексклузивно интервју за Телеграф.рс. објаснила дека нејзин идол е Маргарет Тачер.

-Мене политиката едноставно ми се случи. Не планирав да се занимавам со тоа, но спеак се случи. Потребата да учествувам во нешто и желбата да станам НЕКОЈ а со тоа да донесам промени, влијаеше на тоа да одлучам политички да се ангажирам, изјавила таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top