| четврток, 6 декември 2018 |

Среќен роденден, Ренато Вугринец!

vugrinec

Десниот бек на Металург и на македонската репрезентација, Ренато Вугринец, денеска полни 39 години. Тој својот роденден го прославува во Македонија, каде со своите соиграчи од репрезентацијата се подготвува за претстојниот дуел соГрција, во недела, 15 јуни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top