| четврток, 6 декември 2018 |

Поради закана кон претседателот Вучиќ, уапсено едно лице

Едно лице беше уапсено вчера поради сомневање дека на „Твитер“ му упатувал смртни закани на српскиот претседател Александар Вучиќ и најавил киднапирање член од неговото семејство.

Заканите беа на „твитер“, а корисникот што стои зад нив пишува дека му се ближи крајот на Вучиќ и никој нема да го спречи тоа, но, како што пренесува „Блиц“, уапсено е едно лице од Нови Сад поради сомневање дека стои зад овој пост

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top