| четврток, 6 декември 2018 |

Се роди 10-тото дете на Еди Марфи

 Американскиот актер Еди Марфи и неговата вереница Пејџ Бачер добија син, соопшти синоќа портпаролот на познатиот комичар.

Како што јавија американските медиуми, најновиот син инаку е десетто дете на 57-годишниот Марфи, од кои второ со Бачер.

Најстариот син на Марфи, Ерик има 29 години.

Портпаролот на актерот информира и дека по породувањето, Бачер и бебето се добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top