| четврток, 6 декември 2018 |

Матеизам

– Професоре јас сум МАТЕИСТ…
– Што е тоа?!? …
– Не верувам во математика.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top