| четврток, 6 декември 2018 |

Во Центар повторно напад од куче-скитник

Вчера во во Полициската станица Центар, М.С.(28) од Велес пријавила дека истиот ден околу 10.00 часот на улица „Димитрие Чуповски“ била касната од куче скитник за левата нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top