| четврток, 6 декември 2018 |

Како Џаро го намести натпреварот Македонија-Ирска

Како го наместил натпреварот помеѓу Ирска и Македонија или како полиција казнувала возачи за зимска опрема за да може да му позајми пари – која и приказна да ја слушате од Џаро ќе ви се чини неверојатна.

Затоа, доколку ја пропуштивте Еден на Еден епизодата со Велибор Џаровски-Џаро, подгответе се за едночасовно смеење на сите анегдоти со него и пуштете си ја на „Јутјуб“:

Покрај Џаро, ги гледаме и „Пеперминт“ и нивниот нов хит „Фан на Лазар Бараков“, а Жаре зборува и за лековите за смирување и зависноста на Македонците од нив. Во недела следи нова епизода на најгледаното ток-шоу, а во студио доаѓа балканската ѕвезда Лепа Брена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top