| четврток, 6 декември 2018 |

За Македонија имаат настапено скоро 300 пати: Ги препознавате ли децата на фотографијата?

На социјалните мрежи деновиве циркулира фотографија од двајца наши познати спортисти како деца, кои спортските фанови веднаш ги препознаа. Станува збор за ракометарите Кире и Филип Лазарови фотографирани во нивната рана младост.

Браќата кои се редени во Свети Николе веќе долги години ги бранат боите на Македонија, а заедно за нашата ракометна репрезентација имаат забележано околу 280 настапи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top