| четврток, 6 декември 2018 |

Татко до смрт си го претепа петмесечното бебе

Дваесет и двегодишниот С.Ј. од Земун, Србија е уапсен за убиство на неговото петмесечно бебе. Обдукцијата на новороденчето покажала бројни скршеници на ребрата и многу крвави рани по главата и рацете.

Мажот го признал злочинот и во моментот е во притвор.

Според неофицијалните податоци на „Блиц“, бебето било примено во земунската болница, а починало на 23 ноември.

С.Ј. со бокс му задал неколку кобни удари на своето бебе.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top