| четврток, 6 декември 2018 |

Животни декади

За 10 г. Матура: Кај ќе одиме?
– Кај Трпе, келнерките се со најголеми цицки…
За 20г.:
– Кај Трпе, најдобро јадење има…
За 30г.:
– Кај Трпе, најефтина пијачка има…
За 40г.:
– Кај Трпе, најмека му е храната…
За 50г.:
– Кај Трпе, има нови прозори, нема промаја…
За 60 г.:
– Кај Трпе!
– Супер, не сме биле таму!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top