| четврток, 6 декември 2018 |

Клоп импресиониран од преведувачката: Колку еротски глас (видео)

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, повторно ги насмеа присутните на вчерашната прес-конференцијата пред натпреварот на Ливерпул со ПСЖ во Лигата на шампиони.

Тој стави слушалки за да го слушне преводот од француски на англиски, а додека слушаше, најпрво му се развлече насмевка на лицето, а потоа објасни зошто:

– Колку еротски глас! Преведувачката… Честитам… аууу! Ве молам, повторете, рече Клоп низ смеа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top