| четврток, 6 декември 2018 |

На скопјанец му ги нашле саксиите со марихуана, ќе се гони кривично

Секторот за внатрешни работи Скопје до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против И.Б.(36) од Скопје поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик на РМ.

При извршен претрес во домот на пријавениот пронајден е хашиш-смола и саксии со марихуана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top