| четврток, 6 декември 2018 |

Кристијано Роналдо постави нов рекорд во Лигата на Шампионите

Кристијано Роналдо е првиот фудбалер во историјата на Лигата на шампионите кој забележал 100 победи. Новиот рекорд Португалецот го постави синоќа со Јувентус по триумфот над Валенсија од 1-0.

Роналдо победите во ЛШ ги оствари настапувајќи за Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Јувентус. Тој е рекордер и во ефикасност со постигнати 121 гол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top