| четврток, 6 декември 2018 |

Анџелина Џоли блесна во бело на филмски фестивал во Лондон (Фото)

Анџелина Џоли не се откажува од својата улога во борбата против сексуалното насилство во услови на војна.

Холивудската актерка и режисерка присуствуваше на фестивалот „Fighting Stigma Through Film“, чија идеја е да се користи моќта на филмот за да се спречи дискриминацијата со која често се соочуваат оние кои преживеале сексуално насилство во конфликт.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top