| четврток, 6 декември 2018 |

Делови од Аеродром, Чаир и Кисела Вода утре без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Аеродром, Чаир, Кисела Вода и Студеничани.

Во периодот од 8:30 до 12:30 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од улиците „Кресна” и „Илија Димовски – Гоце” во општина Аеродром, потоа во периодот од 08:00 до 15:30 часот корисниците од дел од улиците „Кирил Пејчиновиќ”, „Никола Мартиновски” и „Атанас Бабата” во општина Чаир, а од 09:00 до 11:00 часот корисниците од дел од ул. „Пандил Шишков” во општина Кисела Вода.

Прекин во електричната енергија утре во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе имаат корисниците од ул. „4„, „6″ и „7″ во село Батинци во општина Батинци, а од 11:00 до 15:00 часот корисниците од објектите во околината на Зелениот Пазар -Чаир на ул. „Ќемал Сејфула” во општина Чаир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top