| четврток, 6 декември 2018 |

Изгоре „опел“ на скопјанец

Вчера во 07,00 часот во Единицата за информирање и команда-Скопје, пријавено е дека на ул.„Благоја Стефковски“  избувнал пожар во патничко моторно возило ,,опел комбо“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на  С.А. (53).

Се работи на расчистување на случајот.

Фото: архива

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top