| четврток, 6 декември 2018 |

Официјално: „Суперкласико“ доби и трет термин, вечерва нема да се игра!

Вечерва нема да се одигра реваншот од финалето во Копа Либертадорес помеѓу Ривер плејт и Бока јуниорс, откако пред стадионот „Монументал“ владееше голем хаос.

Навивачите на Ривер го каменуваа автобусот на Бока, по што неколку фудбалери беа повредени, а двајца од нив завршија со потешки повреди.

Дуелот беше одложуван неколку пати. Најпрво за 22 часот, па 23.15, но на крајот беше одлучено дека нема услови истиот да биде одигран, па организаторите го закажаа за утре од 21 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top