| четврток, 6 декември 2018 |

Ѓорчев објави видео: Вака Шилегов ветуваше и лажеше за чист воздух, а сега Скопје се гуши

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил објави видео од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој ветува дека ќе преземат мерки против загадувањето во градот.

Денес Скопје се ГУШИ. Загадувањето се ЗГОЛЕМУВА.

Вака ЛАЖЕШЕ Петре Шилегов дека ќе донесе чист воздух, исто како Зоран Заев. Какво лицемерие, какво лажење БЕЗ УСУЛ.

Оставка! Оставка! Оставка!, напиша Ѓорчев на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top