| четврток, 6 декември 2018 |

Финалето одложено, фановите реагираат: После солзавец ли ќе играат?

Финалето помеѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс на Копа Либертадорес и официјално е одложено за еден час. Одложувањето на дербито доаѓа по нападот на автобусот на играчите на Бока Јуниорс од страна на навивиачите на Ривер Плата.

Сепак, јавноста остро реагира на оваа одлука. Повеќето сметаат дека после овој напад, во кој најдебелиот крај го извлеќе Тевез, треба да има суспензија, а не само едночасовно одложување.

Играчите бараат помош, можно одложување на финалето: Напад врз автобусот на Бока

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top