| четврток, 6 декември 2018 |

Сузана Манчиќ преживеала атентат: Непозната личност пукала во автомобилот во кој била водителката и поранешниот сопруг

Сузана Манчиќ е една од најпознатите ТВ лица на просторите на поранешна Југославија.

Она што не е познато за неа е дека кон крајот на 1990 година некој се обидел да ја убие. Тоа се случило на 28 ноември кога непозната личност пукала кон автомобилот во кој била Сузана со нејзиниот поранешен сопруг Небојша Круниќ.

-Беше тоа класичен атентат. Некој пукаше во нашиот автомобил кога пристигнавме во Осијек, на Денот на републиката. Останаа две големи дупки на автомобилот. Небојша ги забележа кога автомобилот го однесе на механичар. Ниту Небојша, ниту јас не слушнавме никакво пукање, тоа сигурно поради брзината. Дека тоа е вистина може да потврдите и лично бидејќи метакот е заглавен во вратата, изјави Сузана во 1990 година.

Извор: Вистина.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top