| четврток, 6 декември 2018 |

ПСЖ подготвен да плати 80 милиони евра за Де Јонг

Фудбалерот од средниот ред на Ајакс, Френки де Јонг може да ја продолжи својата кариера во француското првенство.

Според Марка, ПСЖ е подготвен да плати 80 милиони евра за 21-годишниот Холанѓанец.

Актуелниот договор на играчот е со важност до 2022 година.

Оваа сезона, Де Јонг играше на 19 натпревари и постигна два гола

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top