| четврток, 6 декември 2018 |

Граѓаните не се согласуваат со даночните политики на власта

Добар дел од Македонците се разочарани од погрешните политики на оваа влада, се изјасниле најголем процент од анкетираните во последната анкета на Телма и МЦМС.

-Добар дел од Македонците се незадоволни и заради одредени најави за пазарење и заради одредени даночни политики за кои што граѓаните не се согласуваат и тоа се рефлектира на тие рејтинзи, потенцира Кировски.

Тој додава дека огромен е бројот на Македонци кои што се разочарани од сите овие политички процеси и пазарења и таа бројка изнесува дури 26 проценти од етничките Македонци кои рекле дека нема да гласаат за ниту една партија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top