| четврток, 6 декември 2018 |

Навас ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид

Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас може да го продолжи договорот со клубот.

Според „АБЦ“ 31-годишниот договор на Костариканецот ќе му биде продолжен до 2021 година. Тековниот договор истекува во 2020 година.

Во исто време, Навас ќе добие зголемување на годишната плата од 4 на 5 милиони евра.

За потсетување, Навас го загуби место во првиот тим на Реал по доаѓањето на Тибо Куртоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top