| четврток, 6 декември 2018 |

Му се силел на полицаецот кој го застанал, приведен 18-годишен скопјанец

На улицата „Скупи“ во Скопје вчера во 16:40 часот, С.Г.(18) од Скопје додека бил легитимиран, нападнал полициски службеник.

Тој бил приведен во Полициската станица Карпош и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top