| четврток, 6 декември 2018 |

Логички

Двајца планинари шетаат по шумата, кога ги догледува мечка на оддалеченост од 50 метри. Мечката тргнува по нив. Еден од планинарите брзо од ранецот извадил патики и почнал да ги облекува, додека другиот му вели:
Што правиш? Патиките нема да ти помогнат да си побрз од мечката? …
– Важно е да сум побрз од тебе, одговорил тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top