| четврток, 6 декември 2018 |

ТФТ и КК Крива Паланка ќе играат за Цаци: 50 денари, симболична цена која може да значи живот

Кошаркарите на второлигашките клубови ТФТ и Крива Паланка, ќе играат првенствен натпревар од кој парите собрани од билетите ќе ги донираат за помош на младата Цаци на која и се потребни средства за лекување во странство. Натпреварот ќе се одигра во недела со почеток од 19 часот, во салата Градски парк во Скопје.

– Билет од 50 денари е симболична цена која може да значи живот, велат од клубот и ги повикуваат кошаркарските и спортските фанови да дојдат во недела, да ја помогнат хуманитарната акција и додаваат дека во салата ќе има и кутија за донации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top