| четврток, 6 декември 2018 |

Желба

Трпе го прашува татко си:
-Тато, сакам да живеам вечно, што да правам? …
– Ожени се сине…
– И тогаш ќе живеам ли вечно? …
– Не, но желбата ќе ти помине!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top