| четврток, 6 декември 2018 |

Исчезнал синот на Дуда Ивковиќ

Вистинска драма се случувала неколку дена во семејството на славниот кошаркарски тренер Дуда Ивковиќ. Неговиот син Петар исчeзнал без трага, а трофејниот тренер се сомневал и во киднапирање. Исчезнувањето на 40-годишниот белградски бизнисмен било пријавено во полиција, а успеале да го најдат по два дена во мотел кај Инѓија во лоша психичка состојба.

Според некои информации, Петар, кој држел угостителски објекти по Белград, западнал во финансиска криза од која не можел да исплива.

Петар е префрлен во клиника на лекување.

Извор Курир.рс

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top