| четврток, 6 декември 2018 |

Ливерпул спремен да плати 100 милиони евра за Осман Дембеле

Англискиот прволигаш Ливерпул деновиве се поврзува и споменува како главен фаворит за услугите на Французинот Осман Дембеле, кој не добива голема минутажа во Барселона иако Каталонците платија го 150 милиони евра.

Како што јавуваат англиските медиуми, „црвените“ се подготвени да го срушат клупскиот рекорд и да понудат близу 100 милиони евра за младиот Французин. Јирген Клоп верува дека токму 21-годишниот офанзивец ќе и помогне на екипата да ја освои долгоочекуваната титула во Премиер лигата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top