| четврток, 6 декември 2018 |

Земјотрес од пет степени почувствуван и во Скопје попладнево

Силен земјотрес во Подгорица попладнево од пет степени ги вознемири жителите, а истиот со помал интензитет се почувствува и во Македонија и во Скопје.

Потресот бил на длабочина од два километри, а засега не зсе знае колкави се штетите.

Не се знае ни со колкав интензитет е точно почувствуван кај нас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top