| четврток, 6 декември 2018 |

Ѕвездите на Барса и Реал му откажаа на бразилскиот селектор

Фудбалерите на Барселона и Реал Мадрид, Фелипе Кутињо, Марсело и Касемиро, поради повреди нема да бидат во бразилската репрезентација за претстојните контролни натпревари. Кутињо има проблеми со бутниот мускул на левата нога, додека Марсело од почетокот на сезоната има проблеми со повредата на десната нога. Касемиро се повреди во неделата на натпреварот во Виго, против Селта и него му претстои три неделна пауза.

Селекторот на Бразил, Тите, местата на овие двајца играчи ќе ги поплни со Ренато Агусто и Алекс Сандро.

Бразил, на 16.ноември, ќе игра против Уругвај, а четири дена подоцна против Камерун.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top