| четврток, 6 декември 2018 |

УЈП ја објави листата: Проверете дали сте меѓу должниците

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави 11-тата Листа на должници за долгови доспеани до 31.07.2018 и неплатени до 31.10.2018 година.

Физичките и правните лица кои се најдоа на листата имаат обврски по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини. Физичките лица имаат долгови повисоки од 120.000 денари, додека кај правните лица тој износ надминува 300.000 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top