| четврток, 6 декември 2018 |

Нема пренос на Вардар-Барселона, но има порака од „Комити“ до Заев (фото)

Во преполната спортска сала “Јане Сандански” во овие момнети Вардар ги одмерува силите со шпанскиот гигант Барселона, а најголемата поддршка за вардарци традиционално доаѓа од навивачката група “Комити” кои во голем број се присутни на трибините.

“Комити” на трибините истакнаа транспарент со кој веројатно ги поздравија македонските власти.

“Името ни е идентитетот”, пишува на истакнатиот транспарент.

Изввор: Маркукуле

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top